Vyplatí se PPC pro Affiliate?

PPC je jedním ze čtyř základních nástrojů na získávání návštěvnosti. Zároveň patří k nákladově nejefektivnějším způsobům na získávání cílené internetové reklamy. Podle časopisu Forbes, PPC neboli Pay Per Click čeká v příštích letech velký rozmach, zvláště na sociálních sítích jako je například Facebook nebo Badoo.

Pojďme se rychle podívat na to, jak PPC reklama pracuje. PPC reklama je obvykle textová a zobrazuje se na všech stránkách vyhledávače nebo sociální sítě. Jelikož je empiricky dokázáno, že uživatelé klikají na reklamy umístěné na vrchní části obrazovky je snaha inzerentů umístit svojí reklamu právě na toto místo. Proto inzerenti podávají svoje nabídky proti sobě ve snaze získat vyšší pořadí pro konkrétní klíčové slovo nebo frázi.

Vydražitel, který podal nejvyšší nabídku, pak získá 1. místo a ostatní dražitele se umístí pod ním. Jelikož je počet míst omezen a nabídek přichází mnoho, je výsledná částka za tzv. Proklik vysoká a tak ne vždy se hodí jakékoliv slovo nebo fráze pro PPC affiliate.

Google_adwords

Jak si vydělat peníze pomocí PPC?

Většina affiliate programů platí pouze tehdy, pokud je prodej uskutečněn nebo je doručen návštěvník na partnerskou stránku, kde dříve či později nakoupí propagovaný výrobek nebo službu.
Asi nejzásadnějším důvodem, proč o PPC přemýšlet, je návštěvnost vašeho webu. Jestliže má váš affiliate web slušnou návštěvnost, nemusí být vždy výhodné o PPC affiliate uvažovat a je lepší pracovat na ještě vyšší návštěvnosti vašeho webu. Jiná je situace, jestliže tuto návštěvnost nemáte, zde stojí za úvahu, zda skutečně cesta k získání konverzí není výhodnější pomocí PPC affiliate.

Jak integrovat PPC do svého webu?

PPC programy mají obvykle připravené partnerské řešení, které lze snadno integrovat do vašeho webu. Mezi nejčastější nástroje jsou vyhledávací pole, bannery, textové odkazy a některé 404-chybové stránky. Většina vyhledávačů využívá vlastní řešení a obvykle stačí vložit krátký kousek jejich kódu na Váš web.

Přemýšlejte o tom, PPC je cesta, jak získat velmi levně určitý příjem, který může být navíc dlouhodobý. Umění používat správně PPC je dostupné pro každého a po chvilce testování ho jistě oslovíte i Vy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Starší příspěvky:
autoresponder_450x300
3 věci, které potřebují všichni affiláci k přežití

Každý, kdo začíná s affiliate marketingem má tendenci hledat affil, který má naději na největší provize. Zní to lákavě, ale...

Zavřít