Propagace pomoci doporučení

V affiliate marketingu existuje mnoho způsobů, jak můžete zvýšit své příjmy. Většinu technik a taktik se lze snadno naučit. Není třeba nikam chodit a absolvovat drahá školení. Jedním z nejdůležitějších způsobů, jak zvýšit svůj affiliate příjem je pomocí doporučení. Mnozí obchodníci vědí, že je to jeden z nejúčinnějších způsobů, jak zpropagovat určitý produkt. Proto je o tento způsob propagace vždy zájem. Ideální prostředek k propagaci produktů tímto stylem je Váš osobní blog. Obzvlášť jste li nějak oborově zaměřený a vaši čtenáři k vám mají důvěru a věří, že jste v daném oboru odborníci.
Existuje velmi jednoduchá rovnice: Odpor zákazníků k produktu je přímo úměrný důvěře vůči vám. Pokud návštěvníci mají pocit, že jste odborník a recenzovanému produktu rozumíte, je větší pravděpodobnost, že produkt koupí. Při psaní doporučovacích článků je vhodné ctít tyto pravidla:

Četnost

Váš blog by se neměl změnit v komerční katalog zboží. Piště blog dál jako doposud, a doporučující články vkládejte s rozmyslem. Určitě není v pořádku mít každý den článek, který doporučuje nějaký produkt.

Hodnocení

Snažte se psát pravdivě a doporučujte pouze ty produkty, které byste si sami koupili. Článek by neměl znít vychvalovačně, nebojte se napsat i pár kritických poznatků. Vždy to lépe působí, nic na světě není dokonalé.

Obsah

Obsah by měl být dostatečně dlouhý, aby kupující nabyl důvěry k produktu, jenž chcete doporučit, ale zároveň by neměl být delší než 2 normostrany. Je statisticky ověřeno, že delší texty na internetu čte minimum návštěvníků. Jestliže budete v hodnocení operovat s fakty, nezapomeňte si je ověřit. Je více než pravděpodobné, že tyto fakta již někdo ověřil před vámi a jsou snadno k nalezení na internetu.

Etika

Ideální je se přímo v článku zmínit, že text obsahuje affiliate odkaz, ale je jasné, že toto výrazně snižuje možnou konverzi čtenáře. Přesto by tato informace na webu měla být přítomná, a jestliže jí nechcete uvádět přímo do článku, lze jí umístit jako Disclamer pod text nebo do profilu autora. Psaní affiliate článku je ve světě velmi rozšířené a začíná pronikat i k nám. A s přibývajícím povědomím o této technice bude přibývat i poptávek ze strany prodejců po tomto způsobu propagace jejich produktu a je jen na Vás zda tuto hozenou rukavici zvednete.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Starší příspěvky:
11746359_s
Reklama na blogu

Blogování se stává stále oblíbenější způsobem pro podnikatele, jak vydělat na živobytí on-line. V mnoha případech není začátek lehký, ale...

Zavřít