Jaký affliate progam vybrat

Tolik Affiliate programů! Který z nich si mám vybrat? Dříve, než si zvolíte některý affiliate program, je vhodné si udělat menší průzkum. Správný affiliate program by měl být vždy zdarma, přestože existují sofistikované affiliate sítě, které vybírají vstupní poplatek, je lepší – zvláště jestliže začínáte, sáhnout po affiliate programu zdarma. Čeho je si vhodné především všímat?

Období výplat

Přestože dnes je standardem požádat o výplatu provize kdykoliv dosáhnete minimální částky, pro výplatu je vhodné si též pohlídat, zda tomu skutečně tak je. Některé affiliate sítě mohu vyplácet pouze v předem daném intervalu. Ten obvykle bývá měsíční, čtvrtletní či roční.

Konverzní hodnota

Tato hodnota, která je v procentech, obvykle vyjadřuje, kolik musíte doručit návštěvníků, aby si alespoň jeden daný produkt či službu zakoupili. Čím vyšší hodnota, tím více je třeba návštěvníků. Velmi často se stává, že počet návštěvníků musí být minimálně sto, aby si jeden něco koupil.

Platnost cookies

Dnes je standardem alespoň 30 dní, kdy je uloženo návštěvníkovo cookies spolu s vaším ID v databázi provozovatele affiliate programu. Aby jste dostali provizi, je nutné, aby propagovaný produkt během této doby zákazník zakoupil.

Statistiky

Jaké by měli být affiliate statistiky k dispozici? Váš affiliate program by měl být schopen nabídnout podrobné statistiky. Měl by být k dispozici kdykoliv a nabídnout detailní informace za jakékoliv období. K absolutnímu minimu by mělo patřit: Počet zobrazení banneru, počet prokliků a počet schválených i neschválených dealů.

Výše provizí

Tato hodnota může být velmi individuální, nicméně platí, že obvykle u prodejů fyzického zboží je hodnota v nižších jednotkách procent, u prodejů například info produktů je mnohdy provize až 40 procent. Je důležité si též zjistit, zda je affiliate program jednostupňový či dvoustupňový. Jednostupňový affiliate program vyplácí provize pouze za vámi doručené návštěvníky, dvojstupňový i za další affiliate partnery, kteří se registrovali přes vaše ID.

Jak vidíte svět affiliate programů není složitý a pro úspěšné zahájení prodeje pomocí affiliate sítě není nutný žádný finanční vklad, ani mít expertní znalosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Starší příspěvky:
9393925_s
Propagace pomoci doporučení

V affiliate marketingu existuje mnoho způsobů, jak můžete zvýšit své příjmy. Většinu technik a taktik se lze snadno naučit. Není...

Zavřít