Cameron Johnson

Cameron Johnson je americká internetová legenda, který se stal milionářem již jako teenager. Narodil se v Roanoka ve Virginii a žil si vcelku běžný život amerického dítěte. Vše se změnilo, když ho v 9 letech rodiče požádali, o vytvoření pozvánky pro hosty prázdninového večírku. Pozvánka měla úspěch, a tak se Cameron rozhodl, že v tom bude pokračovat dále. Začal malovat přání a pohlednice, které následně prodával po okolí. Brzy jeho firmička Cheers and Tears začala vydělávat 12 000 dolarů ročně. A to vše stihnul do dvanácti let. Mezitím začal obchodovat na eBay se vším možným, ale největší úspěch mu přinesl obchod s plyšáky. Plyšáci šli na dračku a brzy začal brát zboží přímo od výrobce, což mu přineslo další slevy a tím pádem větší zisky.

Časem vydělal 50 000 dolarů a začal přemýšlet, do čeho by je vložil, napadlo zasílat lidem už ne pohlednice, ale e-maily. Založil firmu My EZ Mail. A nechal si naprogramovat řešení, jenž umožňovalo odesílat mail na konkrétní adresu, aniž by adresát odhalil data o odesílateli. E-mail tedy mohl být nevyžádaný. Zkrátka řečeno v dnešní terminologii byl spamer, přestože v té době to tak bráno nebylo. Do e-mailu vkládal reklamy a brzy začal vydělávat 3000 dolarů měsíčně. Po dvou letech firmu prodal a získané prostředky investoval do geniálního nápadu.

Je nutno si uvědomit, že mu v té době bylo 15 a i přesto, že jeho další nápad nebyl dvakrát etický je nutno objektivně řici, že Cameron rozhodně čich na nápady má. Založil tedy firmu SurfingPrizes.
Že vám něco tento název matně říká? Ano, je to skutečně ta firma, jejíž software měl na počítači jednu dobu skoro každý. Princip byl jednoduchý, uživatel si stáhnul Cameronův software a poté vydělal 20 centů za každou hodinu, po kterou měl program zapnutý ve svém počítači. Zároveň sehnal inzerenty, kteří chtěli být prezentováni a nabídl jim atraktivní cenu. Nápad měl obrovský úspěch a brzy bylo denně shlédnuto až 4,5 miliónu reklam denně. Vše podpořil multilevelovým affiliate systémem, kdy další zaregistrovaný kamarád pod uživatelem přinášel 10 procent z hodinového příjmu. Po čase Cameron vydělával 12 000 dolarů denně a byl zaručeně nejbohatším americkým klukem, co si vydělal peníze ve vlastní firmě. Dnes vlastní několik desítek firem a patří k nejbohatším mladým podnikatelům ze Spojených států.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Starší příspěvky:
coolhousing
Affiliate z hostingu

Oproti dřívějším dobám, je dnes snazší najít web hosting pro vaše webové stránky. Při množství web hostingových služeb je obtížné...

Zavřít